Pilotowe zawory bezpieczeństwa LESER otrzymały certyfikat DNV GL

leser141003_35

Pilotowe zawory bezpieczeństwa z grupy “High Efficiency” zostały zatwierdzone do użytku na statkach, FPSO (pływający punkt produkcji, przechowywania i załadunku) i platformach wiertniczych również przez DNV GL.

lLLALA

DNV GL bada zastosowanie produktu, materiały, rysunki, kalkulacje i przedstawione certyfikaty zaworów bezpieczeństwa zgodnie z regulacjami Det Norske Veritas.

 

LESER jest pierwszym niemieckim producentem oferującym pilotowe zawory bezpieczeństwa. Dzięki zintegrowanej konstrukcji orurowania, wymagają one o 20 % mniej przestrzeni konstrukcyjnej niż wcześniejsze modele – jest to zaleta zwłaszcza w ograniczonych przestrzeniach. W porównaniu do sprężynowych zaworów bezpieczeństwa, są lżejsze oraz mniej wrażliwe na wibracje, np. na statkach. Odporność do 70% na ciśnienie wsteczne jest ważna w przemyśle olejowo-gazowym z obiegiem zamkniętym. Wysoka szczelność aż do ciśnienia nastawy zapobiega przed stratami medium i chroni środowisko.

 

Zawory bezpieczeństwa LESER spełniają wymagania wszystkich najważniejszych światowych standardów i norm, takich jak PED i ASME VIII, jak również wiele innych krajowych norm. Funkcjonowanie i wydajność zaworów jest zatwierdzana między innymi poprzez UV Stamp oraz znak CE. Dopuszczenia przez morskie towarzystwa certyfikujące są szczególnie ważne dla kontrahentów z branży morskiej i wydobywczej.

Masz pytania

Poradnik klienta

Leser

Wierzymy, że zgromadzone informacje będą stanowiły źródło wiedzy na temat firmy...

Poradnik klienta