Pilotowe zawory bezpieczeństwa dla wysokich ciśnień

typ-820LESER rozszerzył zakres grupy produktowej High Effciency o nowy pilotowy zawór bezpieczeństwa dla wysokich ciśnień od 102 do 256 bar. Rozszerzenie zakresu  dla ciśnień do 426 bar jest w przygotowaniu i zostało zaplanowane na koniec 2014 roku.

Dodatkowo dla wyższych dopuszczonych ciśnień LESER oferuje szereg innowacyjnych konfiguracji opcji odpowiednich dla przemysłu. Nowy zawór pokrywa  wylotowe ciśnienia nominalne w zakresie 300×300 i 600×300, które zostały wyłączone z API 526, jednakże są dość często stosowane w instalacjach. Dla wysokich ciśnień jak i wysokich temperatur LESER oferuje wariant z stellitowanym grzybkiem. Przy podwyższonych wymaganiach szczelności i szczególnie niskich temperaturach zawór główny można wyposażyć w płytkę uszczelniającą z PEEK i PTFE.

Dla procesów przemysłowych z korozyjnymi mediami  w głównym zaworze wymagane jest zastosowanie dyszy pełnej. LESER jest jednym z niewielu producentów, którzy pilotowe zawory bezpieczeństwa dla wysokich ciśnień z dyszą pełną oferują w podobnych terminach jak z dyszą półpełną.

Kolejne ulepszenie zostało osiągnięte dzięki nowej koncepcji w przypadku wybuchowej dekompresji „ED-Design”. Jest to jedno z wymagań przemysłu petrochemicznego i innych  zastosowań z wysokimi ciśnieniami. Przy zastosowaniu z wysokimi przeciwciśnieniami albo szczególnymi wymaganiami szczelności przy ciśnieniach nastawy,  pilotowy zawór bezpieczeństwa jest często interesującą alternatywą dla sprężynowego zaworu bezpieczeństwa.

Masz pytania

Poradnik klienta

Leser

Wierzymy, że zgromadzone informacje będą stanowiły źródło wiedzy na temat firmy...

Poradnik klienta